Idealna kamera cyfrowa

Jaka powinna być idealna cyfrowa kamera? Najlepiej, aby była lekka, poręczna, wygodna w obsłudze, zapewniająca wysoką jakość obrazu, a przy tym wielofunkcyjna oraz bardzo tania. Obecnie najwyższą jakość gwarantują profesjonalne kamery cyfrowe HD, nagrywające obraz w w dużych rozdzielczościach (najczęściej w standardzie 1920 x 1080 px – w sumie 2 073 600 pikseli).

Jednak wysoka jakość obrazu wymaga zaawansowanego sprzętu do edycji oraz naprawdę pojemnych nośników. Jeśli więc decydujemy się na zakup nowego sprzętu, warto abyśmy zwrócili uwagę na ten właśnie parametr. Czy obecnie najpopularniejszym rodzajem nośnika są płyty DVD o średnicy 8 cm i pojemności 1,4 GB?  To zależy bo coraz większym uznaniem użytkowników cieszą się kamery rejestrujące obraz na dysku twardym i kartach pamięci. Ich zaletą jest duża łatwość przegrywania materiału filmowego na komputer, a także o wiele większa niż w przypadku płyt DVD pojemność, przekładająca się na czas nagrania filmu. Także miniaturowe kamery z pamięcią Flash, choć na razie pod względem pojemności ustępują dyskom twardym, są coraz chętniej wybierane przez użytkowników. Jednak jak szacują specjaliści, to właśnie kamery Sony na karty pamięci już niedługo zajmą pierwszą pozycję na rynku.

Pamięci są praktycznie niezniszczalne, już dziś osiągają pojemność na kilka godzin materiału full HD i umożliwiają miniaturyzację sprzętu. Ostatnim czynnikiem, decydującym o wyborze kamery, powinny być współpracujące z nią akcesoria Sony. Dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak akumulatory i ładowarki, obiektywy mikrofony, lampy błyskowe, filtry oraz statywy umożliwią nam bowiem zwiększenie funkcjonalności kamery.